Blog > Komentarze do wpisu

Naczynka na twarzy – jak leczyć

sposob na naczynka na twarzyZ problemem popękanych naczynek na twarzy boryka się wiele kobiet. Część z nich, ukrywa swój problem pod grubą warstwą pudru, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Popękane naczynka nie są jedynie aspektem estetycznym – okazuje się, że problem leży znacznie ‘głębiej’, dlatego jak najszybciej należy udać się do lekarza i rozpocząć leczenie. Popękane naczynka na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii, dlatego czym prędzej należy skonsultować ten problem ze specjalistą.

Czy naczynka na twarzy występują tylko u młodych kobiet?

Problem cery naczynkowej dotyka wielu kobiet – zarówno tych dojrzałych, jak i nastoletnich. Najczęstszą przyczyną pękających naczynek są geny – odpowiedzialne są za 80% przypadków. Zaraz obok genów, przyczyną może być wrażliwość skóry, zaburzenia krążeniowe oraz hormonalne a także nadciśnienie tętnicze.

Kiedy naczynka na twarzy są najbardziej widoczne?

Okazuje się, że zmiany naczynkowe najczęściej pojawiają się latem lub zimą. Ujawniają się pod wpływem ostrego słońca, wiatru bądź mrozu. To właśnie wtedy naczynia włosowate się powiększają i zwiększają swoją przepuszczalność. W wyniku tego, ich ścianki stają się bardziej kruche, co sprzyja stanom zapalnym. Oczywiście wszystkie zmiany w naczynkach z czasem stają się coraz większe i ciężko jest je cofnąć.

Jak walczyć z naczynkami?

Przede wszystkim należy zacząć się ruszać. Warto zapisać się na jakieś zajęcia lub po prostu chodzić na spacery. Systematyczna aktywność poprawi kondycję a dodatkowo wpłynie na wygląd skóry. Ruch poprawi krążenie w żyłach oraz naczynkach włosowatych. Ponadto, warto urozmaicić swoją dietę o produkty, które zawierają witaminę C. Okazuje się, że jest ona niezbędna do tworzenia się w skórze kolagenu – a jak wiadomo, odpowiada on za odporność oraz elastyczność ścianek naczyń krwionośnych.

Czy warto stosować kremy do skóry naczynkowej?

Skóra naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji – zarówno od środka, jak i z zewnątrz, dlatego z pomocą spieszą specjalne kosmetyki. Warto sięgnąć po preparaty, które przeznaczone są do cery z problemami naczynkowymi. Pomocne mogą okazać się równie kremy do cery wrażliwej, a także te, które zawierają witaminę K. kremy te posiadają substancje, które – podobnie zresztą jak witaminy, wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych. W chłodne dni, warto zabezpieczyć skórę przez przemarznięciem – co tylko pogłębia problem pękających naczynek, dlatego jesienią i zimą należy stosować tłuste i półtłuste kremy – szczególnie gdy temperatura, krąży poniżej zera.

Jak leczyć cerę naczynkową?

Tak naprawdę stosowanie kremów i witamin nie zlikwiduje zmian, które już powstały. W przypadku większych i bardziej widocznych naczynek konieczna będzie interwencja specjalisty. Można zdecydować się na serię zabiegów, które zamykają popękane naczynka. Przykładem najpopularniejszych zabiegów są: laser pulsujący barwnikowy, elektrokoagulacja oraz intensywna wiązka światła.

Czego należy unikać?

Właściciele cery naczynkowej powinni unikać gorących kąpieli czy opalania w solarium. Warto również ograniczyć spożywanie ostrych przypraw, palenia papierosów oraz picia alkoholu.

środa, 27 września 2017, perfumowana

Polecane wpisy